TPS20-G15P2-00
PRESSURE TRANSMITTER 7KGF R1/2
Üretici
IndustrialeMart
Paket/Kılıf
Cylinder
Seri / Aile Numarası
TPS20-G15P2
TPS20-G15P2-00 Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.3%
Applications Industrial Automation
Maximum Pressure 298.69PSI (2059.4kPa)
Operating Pressure 0 ~ 99.56PSI (0 ~ 686.47kPa)
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Output 4 ~ 20 mA
Output Type Analog Current
Package / Case Cylinder, Threaded
Part Status Active
Port Style Threaded
Pressure Type Gauge
Termination Style Connector
Voltage - Supply 15V ~ 35V