TFPTL15L1001FL2T
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% RADIAL
Seri / Aile Numarası
TFPTL15L1001FL2T
TFPTL15L1001FL2T Hakkında
Vishay / Dale tarafından üretilen TFPTL15L1001FL2T, 1 kΩ nominal dirençe sahip PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. Through-hole radial montaj tipinde tasarlanmıştır. ±1% direnç toleransı ile hassas sıcaklık ölçüm ve kontrol uygulamalarında kullanılır. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilen bu bileşen, maksimum 100 mW güç tüketimine sahiptir. PTC termistörler sıcaklık artışıyla dirençleri artan sensörleridir ve termal koruma, sıcaklık sensörleme, sıcaklık kompenzasyonu ve aşırı akım koruması gibi uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case Radial
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 1 kOhms
Resistance Tolerance ±1%