TFPT1206L8200FV
THERMISTOR PTC 820 OHM 1% 1206
Seri / Aile Numarası
TFPT1206L8200
TFPT1206L8200FV Hakkında
TFPT1206L8200FV, Vishay Dale tarafından üretilen yüzey monte PTC termistördür. 1206 (3216 Metric) kasa tipinde paketlenen bu bileşen, 25°C'de 820Ω direnç değerine ve ±1% toleransa sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilen komponent, maksimum 125mW güç tüketimine dayanabilir. PTC (Positive Temperature Coefficient) termistörler, sıcaklık arttıkça direncinin artan özelliği nedeniyle, over-current koruması, sıcaklık kontrolü ve sensör uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Tüketici elektronikleri, endüstriyel kontrol sistemleri ve otomotiv uygulamalarında tercih edilir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Active
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 820 Ohms
Resistance Tolerance ±1%