TFPT1206L6801JM
THERMISTOR PTC 6.8K OHM 5% 1206
Seri / Aile Numarası
TFPT1206L6801
TFPT1206L6801JM Hakkında
TFPT1206L6801JM, Vishay/Dale tarafından üretilen 1206 (3216 Metric) surface mount PTC termistördür. 25°C'de 6.8 kOhm nominal direnç değerine sahip olup, ±5% tolerans ile tedarik edilir. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahip bu bileşen, maksimum 125 mW güç dağıtabilir. PTC termistörler sıcaklık artışında dirençlerinin artan özelliği nedeniyle aşırı akım koruması, sıcaklık dengelemesi ve termal algılama uygulamalarında kullanılır. Consumer elektronikler, endüstriyel kontrol sistemleri ve otomotiv uygulamalarında koruma ve sensör elemanı olarak görev yapar.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Active
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 6.8 kOhms
Resistance Tolerance ±5%