TFPT1206L5601JV
THERMISTOR PTC 5.6K OHM 5% 1206
Seri / Aile Numarası
TFPT1206L5601
TFPT1206L5601JV Hakkında
TFPT1206L5601JV, Vishay Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC termistördür. 1206 (3216 Metric) kasa tipi ile kompakt tasarıma sahip olup, 25°C'de 5.6 kOhm direnç değerine ve ±5% toleransa sahiptir. -55°C ile 125°C arasında çalışabilir ve maksimum 125 mW güç tüketimi destekler. PTC termistörler sıcaklık artışına karşı direnci hızla artan bileşenlerdir ve aşırı akım koruması, sıcaklık sensörü uygulamaları, ısıtıcı kontrol devrelerine ve koruma sistemlerine yaygın olarak kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Active
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 5.6 kOhms
Resistance Tolerance ±5%