TFPT1206L4701KZ
THERMISTOR PTC 4.7K OHM 10% 1206
Seri / Aile Numarası
TFPT1206L4701
TFPT1206L4701KZ Hakkında
TFPT1206L4701KZ, Vishay / Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC termistördür. 4.7 kOhm nominal direnç değerine sahip bu bileşen, -55°C ile 150°C arasında çalışır. 1206 (3216 Metric) paket formatında sunulan komponentin maksimum güç tüketimi 125 mW olup, ±10% tolerans aralığında üretilmiştir. PTC (Positive Temperature Coefficient) termistörler sıcaklığa bağlı olarak dirençlerinin arttığı half-conductor yapı gösteren sensörlerdir. Aşırı akım koruması, sıcaklık kompanzasyonu ve termal kontrol uygulamalarında kullanılırlar. Ürün halen üretimde değildir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 4.7 kOhms
Resistance Tolerance ±10%