TFPT1206L4700FM
THERMISTOR PTC 470 OHM 1% 1206
Seri / Aile Numarası
TFPT1206L4700F
TFPT1206L4700FM Hakkında
TFPT1206L4700FM, Vishay / Dale tarafından üretilen yüzey montajlı (SMD) PTC termistördür. 1206 kasa tipinde paketlenmiş olan bu bileşen, 25°C'de 470 Ohm nominal direnç değerine ve ±1% toleransa sahiptir. -55°C ile 125°C arasında çalışabilen bu termistör, maksimum 125 mW güç tüketebilir. PTC (Pozitif Sıcaklık Katsayısı) termistörler, sıcaklık arttıkça direncinin artan özelliğe sahip bileşenlerdir. Endüstriyel kontrol sistemleri, aşırı akım koruma devreleri, ısıl aşırı yüklenme koruması ve sıcaklık kompenzasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Active
Power - Max 125 mW
Resistance @ 25°C 470 Ohms
Resistance Tolerance ±1%