TFPT0805L8200FM
THERMISTOR PTC 820 OHM 1% 0805
Paket/Kılıf
0805 (2012 Metric)
Seri / Aile Numarası
TFPT0805L8200FM
TFPT0805L8200FM Hakkında
TFPT0805L8200FM, Vishay / Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. 820 Ohm nominal direnci ±1% tolerans ile sunulan bu bileşen, 0805 (2012 Metric) paketlemesinde gelmektedir. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilen bu termistör, maksimum 100 mW güç yönetebilir. PTC termistörler sıcaklık arttıkça dirençleri artan özellikleri nedeniyle, aşırı akım koruması, sıcaklık ölçümü ve kompenzasyon uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Düşük profilli yapısı sayesinde yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında ideal bir seçenektir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 820 Ohms
Resistance Tolerance ±1%