TFPT0805L3901JZ
THERMISTOR PTC 3.9K OHM 5% 0805
Paket/Kılıf
0805 (2012 Metric)
Seri / Aile Numarası
TFPT0805L3901J
TFPT0805L3901JZ Hakkında
Vishay Dale tarafından üretilen TFPT0805L3901JZ, 0805 (2012 Metric) yüzey montajlı PTC termistör bileşenidir. 25°C'de 3.9 kΩ nominal direnç değerine sahip bu bileşen, ±5% tolerans ile üretilmektedir. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir ve maksimum 100 mW güç tüketimi özellikleri vardır. PTC (Positive Temperature Coefficient) termistörler, sıcaklık arttıkça dirençleri artan yarıiletken bileşenlerdir. Aşırı akım koruması, sıcaklık sensörleme, termal kontrol devreleri ve güvenlik uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 3.9 kOhms
Resistance Tolerance ±5%