TFPT0805L2700FZ
THERMISTOR PTC 270 OHM 1% 0805
Paket/Kılıf
0805 (2012 Metric)
Seri / Aile Numarası
TFPT0805L2700F
TFPT0805L2700FZ Hakkında
TFPT0805L2700FZ, Vishay/Dale tarafından üretilen 0805 SMD paketinde bir PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. 25°C'de 270 Ohm nominal direnç değerine ve ±1 tolerans alanına sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışan bu bileşen, maksimum 100 mW güç tüketim kapasitesiyle tasarlanmıştır. PTC termistörler sıcaklığa bağlı olarak dirençlerinin artması özelliğinden yararlanarak aşırı akım koruması, sıcaklık sensörleme ve ısıtma uygulamalarında kullanılır. Yüzey montaj teknolojisiyle üretilen bu komponent, kompakt PCB tasarımları için uygundur.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 270 Ohms
Resistance Tolerance ±1%