TFPT0805L2201JZ
THERMISTOR PTC 2.2K OHM 5% 0805
Paket/Kılıf
0805 (2012 Metric)
Seri / Aile Numarası
TFPT0805L2201
TFPT0805L2201JZ Hakkında
TFPT0805L2201JZ, Vishay / Dale tarafından üretilen Surface Mount PTC (Positive Temperature Coefficient) termistördür. 2.2 kOhm nominal direnç değerine sahip olan bu komponent, -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. 0805 (2012 Metric) paket formatında sunulan komponent, maksimum 100 mW güç tüketebilir ve ±5% direnç toleransına sahiptir. PTC termistörler sıcaklığın artmasıyla dirençleri de artan pasif bileşenlerdir ve aşırı akım koruması, sıcaklık dengeleme, ısıtma elemanları ve termal sensör uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Part Status Active
Power - Max 100 mW
Resistance @ 25°C 2.2 kOhms
Resistance Tolerance ±5%