TFPT0603L4700FM
THERMISTOR PTC 470 OHM 1% 0603
Seri / Aile Numarası
TFPT0603L4700FM
TFPT0603L4700FM Hakkında
TFPT0603L4700FM, Vishay/Dale tarafından üretilen 0603 yüzey montajlı PTC termistördür. 25°C'de 470 Ohm nominal direnç değeri ile ±1% tolerans sınırında çalışır. -55°C ile 125°C arasında güvenilir şekilde operasyon yapabilen bu bileşen, 75 mW maksimum güç kapasitesine sahiptir. PTC termistörler sıcaklığın artması ile direncinin de arttığı özelliğinden dolayı, aşırı akım koruması, termal devre kesici uygulamaları ve sıcaklık kompanzasyonu gerektiren endüstriyel cihazlarda sıklıkla kullanılır. Kompakt 0603 kasa boyutu sayesinde yoğun elektronik tasarımlara uygun hale getirilmiştir.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Part Status Active
Power - Max 75 mW
Resistance @ 25°C 470 Ohms
Resistance Tolerance ±1%