TFPT0603L1000JM
THERMISTOR PTC 100 OHM 5% 0603
Seri / Aile Numarası
TFPT0603L1000J
TFPT0603L1000JM Hakkında
Vishay / Dale tarafından üretilen TFPT0603L1000JM, 100 Ohm nominal direnç değerine sahip yüzey montajlı PTC termistördür. 0603 (1608 Metrik) kasa standardında paketlenmiş bu bileşen, -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklık aralığına sahiptir. ±5% direnç toleransı ile üretilen termistor, maksimum 75 mW güç disipasyonuna dayanıklıdır. PTC (Pozitif Sıcaklık Katsayılı) termistörler, sıcaklık arttıkça dirençleri artan yariiletken bileşenlerdir. Aşırı akım koruması, sıcaklık ölçüm ve kontrolü, termal sensör uygulamaları ile yeniden ayarlanabilir sigorta öğeleri gibi çeşitli endüstriyel ve tüketici elektronik uygulamalarında kullanılır.
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Part Status Active
Power - Max 75 mW
Resistance @ 25°C 100 Ohms
Resistance Tolerance ±5%