TCU20A40
DIODE FAST RECOVERY 400V 20A TO-
Üretici
Elco (AVX)
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
TCU20A
TCU20A40 Hakkında
TCU20A40, Elco (AVX) tarafından üretilen 400V 20A kapasiteli fast recovery diyottur. TO-263-3 (D²Pak) surface mount pakajında sunulan bu bileşen, 40 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. -40°C ile 150°C arasında çalışabilir. 10A'de maksimum forward voltajı 1.53V olan bu diyot, güç kaynakları, inverterler, switch-mode power supplies ve diğer AC/DC dönüştürme devrelerinde doğrultma işlemi için tercih edilir. Ürün Obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263 (D2Pak)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.53 V @ 10 A