SZMMSZ12T1G
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123
Seri / Aile Numarası
SZMMSZ12T1G
SZMMSZ12T1G Hakkında
onsemi tarafından üretilen SZMMSZ12T1G, 12V nominal zener voltajında çalışan 500mW güç kapasitesine sahip tekil zener diyottur. SOD-123 yüzey montaj paketine sahip bu bileşen, voltaj düzenleme, karşılıklı gerilim koruması ve seri uygulamalar başta olmak üzere çeşitli elektronik devrelerde kullanılır. ±5% tolerans ile üretilen komponentin maksimum ters sızıntı akımı 8V'te 100nA'dır. İleri yöndeki ön gerilim 10mA akımda 900mV olup, 25Ohms maksimum empedans değerine sahiptir. -55°C ile 150°C arasındaki geniş çalışma sıcaklık aralığı, endüstriyel ve otomotiv uygulamaları için uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V