SZBZX84B6V2LT1G
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
Seri / Aile Numarası
SZBZX84B6V2LT
SZBZX84B6V2LT1G Hakkında
SZBZX84B6V2LT1G, onsemi tarafından üretilen 6.2V nominal gerilimde çalışan tekil Zener diyottur. 225mW güç derecelendirmesi ile SOT-23-3 yüzey montajlı paketinde sunulur. Bu bileşen, voltaj regülasyonu, aşırı gerilim koruması ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır. -65°C ile +150°C arasında çalışan bu diyot, 10 Ohm maksimum impedansı ile kararlı Zener karakteristiği sağlar. ±2% tolerans ile hassas gerilim kontrolü gerektiren devrelerde yer alabilir. Ters kaçak akımı 4V'ta maksimum 3 µA'dır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 225 mW
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V