STTH60RQ06-M2Y
AUTOMOTIVE 600 V, 60 A ULTRAFAST
Seri / Aile Numarası
STTH60RQ06
STTH60RQ06-M2Y Hakkında
STTH60RQ06-M2Y, STMicroelectronics tarafından üretilen 600V/60A ultrafast doğrultucu diyotudur. Otomotiv uygulamalarına yönelik tasarlanmış bu diyot, 65 ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama işlemleri gerçekleştirmektedir. Forward voltage 2.95V @ 60A'de 600V DC reverse voltaj kapasitesi ile enerji dönüşüm uygulamalarında, güç kaynakları ve motor kontrolü devreleri gibi endüstriyel uygulamalarda kullanılır. DO-247-2 through-hole paketinde sunulan komponent, 175°C maksimum junction sıcaklığında çalışabilir ve 80µA @ 600V reverse leakage akımı karakteristiğine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 60A
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case DO-247-2 (Straight Leads)
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 65 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-247
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.95 V @ 60 A