STPSC10H12GY-TR
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
STPSC10H12GY
STPSC10H12GY-TR Hakkında
STPSC10H12GY-TR, STMicroelectronics tarafından üretilen 1200V 10A gücünde Silicon Carbide Schottky diyottur. D²Pak (TO-263) yüzey montajlı paket içinde gelen bu komponent, yüksek voltaj uygulamalarında doğrultma görevini yerine getirir. 1.5V forward voltajı ile verimli çalışan bileşen, 60µA ters sızıntı akımı karakteristiğine sahiptir. Sıfır reverse recovery time özelliği sayesinde hızlı anahtarlama sirkuitlerinde, güç kaynakları, invertörler ve AC/DC konvertörlerde kullanılabilir. -40°C ile 175°C arasında stabil performans gösterir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 725pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package D²PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 A