STPSC10H12B-TR1
DIODE SCHOTTKY 1.2KV 10A DPAK
Paket/Kılıf
TO-252-3
Seri / Aile Numarası
STPSC10H12B
STPSC10H12B-TR1 Hakkında
STPSC10H12B-TR1, STMicroelectronics tarafından üretilen 1200V kapasitesine sahip Silicon Carbide Schottky diyottur. 10A ortalama doğrultma akımı ile tasarlanan bu bileşen, yüksek hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. Reverse recovery time'ı 0 ns olup, güç kaynakları, güç faktörü düzeltme (PFC) devreleri, DC-DC dönüştürücüler ve inverter uygulamalarında tercih edilir. DPAK (TO-252-3) yüzey montajlı pakette sunulan komponent, -40°C ile 175°C arasında güvenli çalışır. Forward voltajı 10A'da maksimum 1.5V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 725pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 10A
Current - Reverse Leakage @ Vr 60 µA @ 1200 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package DPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 A