STPS8H100G
DIODE SCHOTTKY 100V 8A D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
STPS8H100G
STPS8H100G Hakkında
STPS8H100G, STMicroelectronics tarafından üretilen 100V 8A kapasiteli bir Schottky doğrultucu diyotudur. D2PAK (TO-263-3) yüzey montaj paketinde sağlanan bu bileşen, hızlı devrilme süresine sahip olup 175°C maksimum çalışma sıcaklığında kullanılabilir. 8A ortalama doğrultulmuş akımda 710mV maksimum ileri gerilime ve 100V ters kapalı durumda 4.5µA sızıntı akımına sahiptir. Bu diyot, güç kaynakları, anahtarlanmış mod güç kaynakları (SMPS), DC/DC dönüştürücüler ve yüksek frekanslı uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ancak bu parça üretimi durdurulmuş (obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package D2PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 710 mV @ 8 A