STPS40120CTN
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220
Paket/Kılıf
TO-220-3
Seri / Aile Numarası
STPS40120C
STPS40120CTN Hakkında
STPS40120CTN, STMicroelectronics tarafından üretilen 120V Schottky diyot dizi komponenteridir. Common cathode konfigürasyonunda tasarlanan bu bileşen, diode başına 20A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Fast recovery karakteristiği (≤500ns) sayesinde yüksek frekanslı uygulamalarda kullanılabilir. TO-220-3 paketinde sunulan komponent, güç kaynağı devreleri, anahtarlama güç kaynakları (SMPS), invertörler ve converter devreleri gibi uygulamalarda kullanım için uygundur. Maksimum 175°C junction sıcaklığında çalışabilir ve reverse leakage akımı 120V'da 25µA'dır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 120 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-3
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AB Narrow Leads
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 A