STPS3L60UFN
AUTOMOTIVE 60 V, 3 A SMB LOW DRO
Paket/Kılıf
DO-221AC
Seri / Aile Numarası
STPS3L60UFN
STPS3L60UFN Hakkında
STPS3L60UFN, STMicroelectronics tarafından üretilen 60V/3A Schottky doğrultma diyotudur. SMB (DO-221AC) yüzey montaj paketinde sunulan bu komponent, otomotiv uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Fast recovery özelliğine sahip (≤500ns) olan diyot, 620 mV forward voltage değerine ve 150°C'ye kadar işletme sıcaklığına sahiptir. Düşük ön gerilim düşüşü (low drop forward voltage) ile karakterize edilen bu Schottky diyotu, anahtarlı güç kaynakları, AC/DC konverterler, güç yönetimi devrelerinde ve otomotiv elektrik sistemlerinde rectification uygulamalarında kullanılır. 150 mA @ 60V reverse leakage akımı ile kontrol edilmiş kaçak akıma sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 mA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SMAflat Notch
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 3 A