STPS3150UF
DIODE SCHOTTKY 150V 3A SMBFLAT
Paket/Kılıf
DO-221AA
Seri / Aile Numarası
STPS3150
STPS3150UF Hakkında
STPS3150UF, STMicroelectronics tarafından üretilen 150V 3A kapasiteli bir Schottky doğrultma diyotudur. SMB Flat (DO-221AA) paketinde sunulan bu komponent, yüksek hız doğrultma uygulamalarında kullanılır. 820 mV forward voltaj düşüşü ile düşük güç kaybı sağlar ve 500ns'den daha hızlı recovery time'ı vardır. 175°C'ye kadar çalışabilir ve 2µA'lık düşük reverse leakage akımı gösterir. AC/DC dönüştürücüler, enerji kaynakları, motor kontrol devreleri ve endüstriyel güç uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 150 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SMBflat
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 3 A