STPS30M60CG-TR
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
STPS30M60CG
STPS30M60CG-TR Hakkında
STPS30M60CG-TR, STMicroelectronics tarafından üretilen Schottky diyot dizi bileşenidir. Common cathode konfigürasyonunda 1 çift diyot içeren bu komponent, 60V maksimum reverse voltajda çalışabilir. Ortalama doğrultulmuş akımı diode başına 15A olan bu diyot, 590mV forward voltajında (15A'de) çalışır. D²Pak (TO-263-3) yüzey montaj paketi ile tasarlanmış olup, 150°C maksimum junction sıcaklığında güvenli işletim sağlar. Fast recovery karakteristiğine sahip (≤500ns) bu bileşen, AC/DC güç kaynakları, invertörler, solenoid sürücüleri ve yüksek frekanslı doğrultma uygulamalarında kullanılır. 80µA @ 60V reverse leakage akımı düşük enerji kaybı sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 60 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package D²PAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 590 mV @ 15 A