STPS15SM80CT
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220AB
Paket/Kılıf
TO-220-3
Seri / Aile Numarası
STPS15SM80CT
STPS15SM80CT Hakkında
STPS15SM80CT, STMicroelectronics tarafından üretilen 80V Schottky diyot dizi bileşenidir. Ortak katot konfigürasyonunda iki Schottky diyottan oluşan bu komponent, doğrultucu uygulamaları için tasarlanmıştır. TO-220-3 paket ile Through Hole montajına uygun olan STPS15SM80CT, başta güç kaynakları, invertörler ve DC-DC konvertörleri olmak üzere geniş endüstriyel uygulamalarda kullanılır. Bileşen, her bir diyot için 7.5A ortalama doğrultulmuş akım, 175°C maksimum junction sıcaklığı ve 780mV forward voltajı ile çalışır. Hızlı enerji geri kazanım özelliği (Fast Recovery ≤500ns) sayesinde anahtarlama kayıplarını azaltır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 7.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 80 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-3
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 780 mV @ 7.5 A