STPS10120CFP
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220F
Paket/Kılıf
TO-220-3 Full Pack
Seri / Aile Numarası
STPS10120C
STPS10120CFP Hakkında
STPS10120CFP, STMicroelectronics tarafından üretilen 120V Schottky diyot dizi bileşenidir. Ortak katot konfigürasyonuna sahip bu bileşen, diyot başına 5A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile çalışır. TO-220-3 paketinde sunulan komponent, hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılır. Maksimum ileriye doğru gerilim değeri 5A akımda 850mV olan bu Schottky diyot, güç kaynakları, invertörler ve anahtarlamalı güç devreleri gibi uygulamalarda düşük gerilim kaybı sağlar. 175°C maksimum junction sıcaklığında çalışabilir ve ters kaçak akımı 120V'de 6µA'dır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 6 µA @ 120 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220FPAB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 5 A