STD15150TR
SCHOTTKY 150V DPAK
Paket/Kılıf
TO-252-3
Seri / Aile Numarası
STD15150
STD15150TR Hakkında
STD15150TR, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 150V Schottky doğrultma diyotudur. Surface mount DPAK (TO-252-3) paketinde sunulan bu komponent, 15A ortalama doğrultulmuş akımını ve 1.36V maksimum forward voltajını destekler. Fast recovery karakteristiğine (≤500ns) sahip olan diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. 150V ters gerilim kapasitesinde 200µA'lik düşük kaçak akımı ile tasarlanmıştır. Schottky diyotlar düşük forward voltaj düşüşü nedeniyle güç kaynakları, DC-DC dönüştürücüler, invertör devreler ve hızlı anahtarlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 670pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 15A
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 150 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DPAK
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.36 V @ 15 A