ST12100STR
DIODE SCHOTTKY 100V 12A TO277B
Paket/Kılıf
TO-277
Seri / Aile Numarası
ST12100
ST12100STR Hakkında
ST12100STR, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 100V 12A kapasitesinde bir Schottky doğrultucu diyotudur. TO-277B paketinde sağlanan bu komponent, 700 mV forward voltage değeri ve 300 µA reverse leakage akımı ile karakterize edilir. Fast recovery özellikleri sayesinde (≤500ns), yüksek frekanslı anahtarlama uygulamalarında ve güç kaynağı devrelerinde kullanılır. -55°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, tüm düşük forward voltage drop gerektiren AC/DC dönüştürücü, offline konvertör ve anahtarmalı güç kaynakları tasarımlarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 660pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 12A
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 100 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-277B
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 12 A