SPTMV0015PG5W02
SENSOR 15PSIG STEEL 100MV OUT
Paket/Kılıf
Cylinder
Seri / Aile Numarası
SPTMV0015PG5W02
SPTMV0015PG5W02 Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Applications Industrial Automation
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 45PSI (310.26kPa)
Operating Pressure 15PSI (103.42kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case Cylinder
Part Status Obsolete
Port Style Threaded
Pressure Type Vented Gauge
Voltage - Supply 10V ~ 15V