SPCM-850-22-BR1
PHOTON COUNTING MODULE
Paket/Kılıf
Seri / Aile Numarası
SPCM-850-22-BR1
SPCM-850-22-BR1 Hakkında
Modül, 500cps dark count rate ve 28ns dead time özellikleri ile düşük arka plan gürültüsü ve hızlı geri dönüş süresi sağlar. Maksimum 37 Mcps sayım hızında çalışabilen komponent, TTL çıkış formatında (18ns, 2.2V) sinyal üretir.
400-1060nm geniş dalga boyu aralığında çalışabilen SPCM-850-22-BR1, 5V DC güç kaynağı ile beslenirken 5°C ile 70°C sıcaklık aralığında kullanılabilir. Tüp kafes montaj aparatı ile birlikte gelen komponent, kuantum iletişim, fluorescence ölçümleri, lidar sistemleri, biyomedikal görüntüleme ve foton-sayaçlı spektrometri gibi uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Active Area 180μm
Dark Count Rate 500cps
Dead Time 28ns
Detector Type Avalanche Photodiode
Features Tube Cage Mount Bracket
Max Count Rate 37Mcps
Operating Temperature 5°C ~ 70°C
Output TTL 18ns 2.2V
Part Status Active
Photon Detection Efficiency 58%
Type Single Photon Detector
Voltage - Supply 5VDC