SKMU300-400
DIODE ULTRAFAST RECTIFIER 400V 3
Paket/Kılıf
SOT-227-4
Seri / Aile Numarası
SKMU300
SKMU300-400 Hakkında
SKMU300-400, SMC Diode Solutions tarafından üretilen ultrafast rectifier diyottur. 400V ters voltaj derecelendirilmesiyle yüksek güç uygulamalarında doğrultma işlevi görür. 300A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile endüstriyel güç kaynakları, kaynak makineleri, motor kontrol devreleri ve ağır yükün olduğu doğrultma uygulamalarında kullanılır. 100ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama karakteristiği sağlar. Chassis mount SOT-227-4 paketinde sunulan bu komponent, -55°C ile 150°C arasında çalışabilir ve 1.35V forward voltage ile minimal enerji kaybı sunar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 300A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 400 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SOT-227
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 150 A