SICR6650
DIODE SCHOTTKY SILICON CARBIDE S
Paket/Kılıf
TO-220-2
Seri / Aile Numarası
SICR6650
SICR6650 Hakkında
SICR6650, SMC Diode Solutions tarafından üretilen Silicon Carbide Schottky diyottur. 650V DC ters voltaj kapasitesi ile güç elektronikleri uygulamalarında kullanılır. 6A ortalama doğrultulmuş akım ile devrelerde düşük ileriye doğru gerilim düşüşü (1.8V @ 6A) sağlar. Sıfır ters kurtarma zamanı (trr: 0ns) nedeniyle switching kayıpları minimize edilir. TO-220-2 paketinde through-hole montajı destekler. -55°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir. Yüksek verimli AC-DC dönüştürücü, güç kaynağı ve fotovoltaik inverter devrelerde tercih edilen bir komponenttir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 150pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 6A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 650 V
Diode Type Silicon Carbide Schottky
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-220-2
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Supplier Device Package TO-220AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 6 A