SDT8A120P5Q-13D
DIODE SCHOTTKY 120V 8A POWERDI5
Seri / Aile Numarası
SDT8A120P
SDT8A120P5Q-13D Hakkında
SDT8A120P5Q-13D, Diodes Incorporated tarafından üretilen 120V 8A kapasiteli Schottky diyottur. PowerDI™ 5 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 840 mV forward voltaj düşüşü ile karakterize edilmiştir. Fast recovery özelliğine sahip olan diyot, 500ns'den kısa recovery time sunarak yüksek hızlı uygulamalarda kullanılabilir. -55°C ile 150°C arasındaki geniş işletme sıcaklık aralığında çalışan bu Schottky diyot, AC/DC konvertör devreleri, güç kaynakları, invertör ve anahtarlamalı güç kaynakları gibi doğrultma uygulamalarında tercih edilir. 300 µA @ 120V ters sızıntı akımı ile düşük kaçak özelliği gösterir. Not: Bu ürün artık üretilmemektedir (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 8A
Current - Reverse Leakage @ Vr 300 µA @ 120 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case PowerDI™ 5
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PowerDI™ 5
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 8 A