SCX100AN
SENSOR TEMP COMP 100PSIA
Paket/Kılıf
6-SIP Module
Seri / Aile Numarası
SCX100AN
SCX100AN Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±1%
Applications Board Mount
Features Temperature Compensated
Maximum Pressure 150PSI (1034.21kPa)
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Output 0 mV ~ 100 mV (12V)
Output Type Wheatstone Bridge
Package / Case 6-SIP Module
Part Status Active
Port Style Barbed
Pressure Type Absolute
Termination Style PC Pin
Voltage - Supply 20V