SBR40U100CT-E1
DIODE ARRAY SCHOTTKY
Paket/Kılıf
TO-220-3
Seri / Aile Numarası
SBR40U100CT
SBR40U100CT-E1 Hakkında
SBR40U100CT-E1, Diodes Incorporated tarafından üretilen Super Barrier Schottky diyot dizisidir. 1 çift common cathode konfigürasyonuna sahip bu bileşen, ortalama doğrultulmuş akım olarak diode başına 40A kapasitesi sunar. 100V DC ters voltaj derecesinde çalışabilen bu diyot, forward voltajı 20A akımda maksimum 720mV'dir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığına uygun olan SBR40U100CT-E1, power supply tasarımları, inverter uygulamaları ve AC/DC konverter devrelerinde yaygın olarak kullanılır. Through Hole montaj türüyle TO-220-3 pakete sahiptir. Ters kaçak akım 100V'de 500µA olup, 200mA üzeri akımda standart recovery süresi >500ns'dir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 100 V
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-3
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-220-3
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720 mV @ 20 A