S1KW40C-5D
DIODE GEN PURP 40KV 1.5A
Üretici
Semtech
Paket/Kılıf
Module
Seri / Aile Numarası
S1KW40C
S1KW40C-5D Hakkında
S1KW40C-5D, Semtech tarafından üretilen 40 kV nominal ters voltajı ile tasarlanmış seri bağlı diyot çiftinin yer aldığı standart doğrultucu diyot dizisidir. 1.5 A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile yüksek voltaj uygulamalarında kullanılır. Şasi montaj türüne sahip olan bileşen, -55°C ile 150°C arasında çalışır. 2 µs reverse recovery time özellikleri ile hızlı anahtarlama uygulamalarında tercih edilir. Yüksek voltaj güç kaynakları, endüstriyel kontrol devreleri ve X-ray gibi yüksek voltaj gerektiren sistemlerde kullanım alanı bulur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 1.5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 40000 V
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case Module
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 40 V @ 1.5 A