RGP02-18EHE3/54
DIODE GEN PURP 1.8KV 500MA DO204
Seri / Aile Numarası
RGP02-18EHE3
RGP02-18EHE3/54 Hakkında
RGP02-18EHE3/54, Vishay tarafından üretilen 1800V ters voltaj rating'i olan genel amaçlı doğrultma diyotudur. 500mA ortalama doğrultulmuş akımı ile, yüksek voltaj uygulamalarında kullanılan bir fast recovery diyottur. Ters recovery zamanı 300ns olan bu komponent, güç kaynakları, inverterler, yüksek voltaj anahtarlama devreleri ve endüstriyel uygulamalarda yer alır. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan komponent -65°C ile 175°C arasında çalışabilir. 100mA'de 1.8V forward voltaj özelliğine sahiptir. Şu anda üretim dışı (obsolete) olup, eski tasarımlarda ve retro elektronik projelerde kullanılabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1800 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 300 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1800 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 100 mA