RGP02-16E-E3/73
DIODE GEN PURP 1.6KV 500MA DO204
Seri / Aile Numarası
RGP02-16E
RGP02-16E-E3/73 Hakkında
RGP02-16E-E3/73, Vishay tarafından üretilen genel amaçlı hızlı recovery diyotudur. 1.6 kV ters voltaj derecelendirmesi ve 500 mA ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile tasarlanmıştır. 300 ns reverse recovery time'a sahip olan bu bileşen, güç kaynakları, anahtarlamalı regülatörler, inverterler ve AC/DC dönüştürücü uygulamalarında kullanılır. DO-204AL (DO-41) eksenel paketinde sunulan komponentin çalışma sıcaklık aralığı -65°C ile 175°C arasındadır. 1 mA ters sızıntı akımı (1600 V'da) ile güvenilir bir switching performansı sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 300 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 100 mA