RGP02-12E-M3/54
DIODE GP 1.2KV 500MA DO204AL
Seri / Aile Numarası
RGP02-12E
RGP02-12E-M3/54 Hakkında
RGP02-12E-M3/54, Vishay tarafından üretilen 1.2kV reverse voltaj kapasiteli hızlı iyileştirme diyotudur. 500mA ortalama doğrultma akımına sahip bu diyot, güç kaynakları, AC/DC konvertörleri ve anahtarlama devrelerinde kullanılmaktadır. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan komponent, 300ns reverse recovery time ile düşük EMI üreten uygulamalar için uygundur. -65°C ile 175°C arasında çalışabilir. Maksimum iletiş gerilimi 100mA'de 1.8V olup, reverse leakage akımı 1200V'de 5µA'dir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 5pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1200 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 300 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.8 V @ 100 mA