RB168VAM-60TR
SCHOTTKY BARRIER DIODE
Paket/Kılıf
2-SMD
Seri / Aile Numarası
RB168VAM
RB168VAM-60TR Hakkında
RB168VAM-60TR, ROHM Semiconductor tarafından üretilen bir Schottky barrier diyottur. 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ve 60V maksimum ters voltajı ile karakterizedir. Surface mount TUMD2M paketinde sunulan bu diyot, 820mV @ 1A'de düşük ileri voltaj düşüşü sağlar. Fast recovery özelliği (<500ns) sayesinde yüksek hızlı anahtarlama uygulamalarında, güç kaynakları, DC-DC dönüştürücüler ve anahtarlama regülatörlerinde kullanılır. Maksimum çalışma sıcaklığı 150°C'dir. 60V ters diyakoda sadece 1µA kaçak akımı ile düşük ısı yayılımı ve verimli çalışma sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TUMD2M
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 1 A