RB160VYM-60FHTR
SCHOTTKY BARRIER DIODE (AEC-Q101
Paket/Kılıf
2-SMD
Seri / Aile Numarası
RB160VYM
RB160VYM-60FHTR Hakkında
RB160VYM-60FHTR, ROHM Semiconductor tarafından üretilen AEC-Q101 onaylı Schottky Barrier Diode'dir. 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile 60V ters voltaj yönetebilir. 670mV ön yönlü voltaj düşüşü ile düşük kayıplı doğrultma sağlar. Hızlı geri kurtarma zamanı (6.65ns) sayesinde anahtarlama uygulamalarında etkili bir şekilde kullanılabilir. Surface Mount TUMD2M paketinde tasarlanan bu diyot, otomotiv ve endüstriyel uygulamalar için ideal bir seçimdir. Maksimum çalışma sıcaklığı 150°C'ye kadar çıkabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case 2-SMD, Flat Lead
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 6.65 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TUMD2M
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 1 A