RB160MM-60TFTR
RB160MM-60TF IS THE HIGH RELIABI
Seri / Aile Numarası
RB160MM-60TF
RB160MM-60TFTR Hakkında
RB160MM-60TFTR, ROHM Semiconductor tarafından üretilen yüksek güvenilirliğe sahip bir Schottky doğrultucu diyottur. 1A ortalama düzeltilmiş akım kapasitesine ve 60V maksimum ters voltaj ile çalışan bu bileşen, hızlı geri kazanım özelliği (≤500ns) sayesinde anahtarlama devrelerinde, AC-DC güç kaynakları, Switch Mode Power Supply (SMPS) uygulamalarında ve yüksek frekans doğrultma işlemlerinde kullanılır. 550mV maksimum forward voltaj ve düşük reverse leakage akımı (50µA @ 60V) ile verimli enerji dönüşümü sağlar. Surface mount SOD-123F paketi kompakt tasarımlar için uygun olup, -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case SOD-123F
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PMDU
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 1 A