RB160L-60TE25
DIODE SCHOTTKY 60V 1A PMDS
Paket/Kılıf
SMA
Seri / Aile Numarası
RB160L
RB160L-60TE25 Hakkında
RB160L-60TE25, ROHM Semiconductor tarafından üretilen 60V 1A kapasiteli Schottky doğrultma diyotudur. Surface mount DO-214AC/SMA paketlemesi ile tasarlanan bu komponent, hızlı enerji geri kazanım özelliğine (≤500ns) sahiptir. Maksimum 580 mV forward voltage ile düşük enerji kaybı sağlar. 150°C maksimum junction sıcaklığında çalışabilir ve 1 mA reverse leakage akımı belirtir. Anahtarlama devreleri, güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler ve diğer doğrultma uygulamalarında kullanılan verimli bir Schottky bariyeri diyotudur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PMDS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 580 mV @ 1 A