RB058LAM-40TFTR
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDTM
RB058LAM
RB058LAM-40TFTR Hakkında
RB058LAM-40TFTR, ROHM Semiconductor tarafından üretilen 40V 3A kapasiteli Schottky diyottur. SOD-128 paket ile surface mount uygulamalarında kullanılan bu doğrultma diyotu, 690 mV forward voltajı ve 5 µA reverse leakage akımı ile karakterizedir. Fast recovery özelliğine sahip olup 500ns'den kısa kurtarma zamanına ve 150°C maksimum junction sıcaklığına sahiptir. Güç kaynakları, DC-DC dönüştürücüler, ters polarlık koruması ve diğer düşük voltaj doğrultma devrelerinde yaygın olarak uygulanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case SOD-128
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PMDTM
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 690 mV @ 3 A