RB056L-40TE25
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDS
Paket/Kılıf
SMA
Seri / Aile Numarası
RB056L
RB056L-40TE25 Hakkında
RB056L-40TE25, ROHM Semiconductor tarafından üretilen 40V 3A kapasiteli bir Schottky diyotudur. Surface Mount (PMDS) paketinde sunulan bu hızlı doğrultma diyotu, 670 mV ileri gerilim düşüşü ve 50 µA ters kaçak akımı ile karakterize edilir. 150°C maksimum bağlantı sıcaklığında çalışabilen ve 500ns'nin altında geri kazanım süresine sahip bu bileşen, güç kaynakları, AC-DC dönüştürücüler, kurtarma devreler ve anahtarlanmış mod güç kaynakları (SMPS) uygulamalarında kullanılır. DO-214AC (SMA) paketindeki kompakt tasarımı yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarına uygun hale getirir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 40 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PMDS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 3 A