RB055L-60TE25
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDS
Paket/Kılıf
SMA
Seri / Aile Numarası
RB055L
RB055L-60TE25 Hakkında
RB055L-60TE25, ROHM Semiconductor tarafından üretilen 60V 3A kapasiteli Schottky doğrultma diyotudur. Fast recovery özelliğine sahip bu bileşen, 680 mV forward voltaj düşümü ile 3A akımda çalışır. DO-214AC (SMA) paketinde sunulan diyot, maximum 150°C çalışma sıcaklığına ve 70 µA reverse leakage akımına sahiptir. Surface mount teknolojisi ile PCB'lere monte edilen bu komponent, anahtarlama güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler, doğrultma devrelerinde ve yüksek frekans uygulamalarında kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 70 µA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package PMDS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 680 mV @ 3 A