R6101025XXYZ
DIODE GEN PURP 1KV 250A DO205
Üretici
Powerex, Inc.
Paket/Kılıf
Stud
Seri / Aile Numarası
R6101025
R6101025XXYZ Hakkında
R6101025XXYZ, Powerex Inc. tarafından üretilen genel amaçlı doğrultucu diyotudur. DO-205AB (DO-9) stud mount paketinde sunulan bu bileşen, 1000V ters voltaj ve 250A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Standart recovery tipi diyotun ters geri kazanım süresi (trr) 11 µs'dir. -65°C ile 190°C arasında çalışan bu diyot, şasiye montajlı uygulamalarda yüksek akım doğrultma işlemleri için tasarlanmıştır. Güç kaynakları, kaynak cihazları, endüstriyel doğrultma devrelerinde ve yüksek akım gerektiren uygulamalarda kullanılır. 800A'da maksimum ileriye doğru gerilimi 1.5V'tur. 50mA ters kaçak akımı ile kontrollü bir diyot karakteristiği sunar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 250A
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 mA @ 1000 V
Diode Type Standard
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 190°C
Package / Case DO-205AB, DO-9, Stud
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 11 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-205AB, DO-9
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 800 A