QH05BZ600
DIODE GEN PURP 600V 5A TO263AB
Paket/Kılıf
TO-263-3
Seri / Aile Numarası
QH05BZ600
QH05BZ600 Hakkında
QH05BZ600, Power Integrations tarafından üretilen 600V 5A kapasiteli hızlı iyileştirme diyotudur. Standard diyot tipi olarak tasarlanmış bu komponent, TO-263AB (D²Pak) yüzey montajlı paket ile sunulmaktadır. 10ns reverse recovery time ve 500ns'den düşük switching karakteristiği ile güç dönüştürme uygulamalarında kullanılır. Maksimum 150°C junction sıcaklığında çalışabilen bu diyot, AC/DC konvertörler, SMPS devreleri, inverterler ve benzer yüksek frekans güç elektronik uygulamalarında doğrultucu ve serbest-tekerlek diyotu olarak uygulanabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 17pF @ 10V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 5A
Current - Reverse Leakage @ Vr 250 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 10 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package TO-263AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.1 V @ 5 A