PZU8.2B3A,115
DIODE ZENER 8.2V 320MW SOD323
Seri / Aile Numarası
PZU8.2B
PZU8.2B3A,115 Hakkında
PZU8.2B3A,115, Nexperia tarafından üretilen 8.2V nominal voltajlı Zener diyottur. 320 mW güç kapasitesine sahip bu komponent, SOD-323 (SC-76) yüzey montajlı pakette sunulmaktadır. Zener diyotlar, belirli bir ters voltajda sabit voltaj sağlayan yarı iletkenlerdir ve voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. ±2% toleransla sağlanan bu bileşen, 10 Ohm maksimum impedans ve 500 nA ters kaçak akımına sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, güç kaynakları, analogyön işleme devre kartları ve elektronik koruma uygulamalarında tercih edilmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SC-76, SOD-323
Part Status Active
Power - Max 320 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V