PZU5.6B2A115
NOW NEXPERIA PZU5.6B2A ZENER DIO
Paket/Kılıf
SC-76
Kategori
Özel IC'ler
Seri / Aile Numarası
PZU5.6B2A
PZU5.6B2A115 Hakkında
PZU5.6B2A,115, Rochester Electronics tarafından üretilen 5.6V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. 320 mW güç derecelendirmesi ile bu komponent, voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında kullanılır. SC-76 (SOD-323) yüzey montajlı paketinde sunulan bu diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışabilmektedir. ±2% tolerans ile belirlenen 5.6V Zener gerilimi, voltaj referansı devrelerinde, DC güç kaynakları için aşırı voltaj koruyucu olarak ve analog sinyal işleme devrelerinde yaygın olarak uygulanır. 40Ω maksimum empedans ve 1µA @ 2.5V ters yönde sızıntı akımı özelliğiyle istikrarlı performans sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2.5 V
Part Status Active
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SC-76, SOD-323
Power - Max 320 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V